Rumový lístek

RUMY ZNAČKOVÉ
- 5 cl Ron Zacapa Centenario 23 Yo (40%)
Země původu: Guatemala (Industrias Licoreras de Guatemala), nebeský dům 2300 m.n.m. Výrobní proces: Pot Still, Solera, sudy po burbonu a sherry (mahagonový, dark) Chuť a aroma: komplexní (dřevo, koření a karamel, vanilka, sušené ovoce, banán, ananas) Rum Zacapa Centenario je guatemalský rum z panenského medu cukrové třtiny, který je destilován v destilační koloně a zraje systémem Solera v nadmořské výšce 2300 m.n.m.. Během svého staření je postupně uložen do nevypálených i vypálených sudů po bourbonu, sherry Oloroso a Pedro Ximenez. V průběhu výrobního procesu je blendován se staršími rumy (výsledkem je produkt neobyčejných kvalit o průměrném stáří 6 – 23 let). Od svého prvního uvedení na International Rum festival v roce 1998 získával tento rum pravidelně 1. místo v kategorii superprémiových rumů a to až do roku 2002 (následně byl oceněn Platinovou medailí a byl uveden do Síně Slávy této prestižní světové soutěže). Stal se tak neoficiálním měřítkem kvality pro superprémiové rumy. Výsledek snoubení mayské kultury, unikátního výrobního procesu a mistrovské práce master blenderky Loreny Vasquez můžete ocenit i Vy.
148,- Czk
- 5 cl Austrian Empire Navy Rum 18 Yo (40%)
145,- Czk
- 5 cl RUM DIPLOMÁTICO RESERVA EXCLUSIVA 12 Yo (40%)
Země původu: Venezuela (Destilerías Unidas S. A.), deštný prales, horské klima Výrobní proces: Pot Still, sudy z kanadského bílého dubu (jantarový, dark, reserve) Chuť a aroma: vrstvená, komplexní (karamel, med, kokos, pomeranče, pečené banány, vanilka, skořice, čokoláda, oříšky, dotyk dubu a tabáku) Rum celosvětově oceňovaný pro svou lahodnou chuť, klasika všech klasik. Diplomático Reserva Exclusiva je nejoblíbenější venezuelský rum, který je blendem rumů až 12 let starých. Na kontě má více než dvacet medailí z prestižních mezinárodních soutěží a je tak jedním z nejoceňovanějších rumů. Tvůrce tohoto rumu, Maestro Ronero pan Tito Cordero, získal v letech 2011 a 2013 ocenění Golden Rum Barrel pro nejlepšího master blendera (palírna vyrábějící rumy Diplomático získala navíc v roce 2013 i ocenění pro nejlepší destilerii). Diplomático Reserva Exclusiva se vyznačuje jemným a komplexním profilem a dlouhým zakončením.
118,- Czk
- 5 cl RUM DIPLOMÁTICO MANTUANO 8 Yo (40%)
Země původu: Venezuela (Destilerías Unidas S. A.), deštný prales, horské klima Výrobní proces: Pot Still, Column Still, sudy po burbonu a single malt whisky(tmavě zlatá, jantarová) Chuť a aroma: vrstvená, komplexní (dřevo, vanilka, sušené švestky, koření) Mantuano se ve Venezuele říká vznešeným lidem - elitě tohoto jihoamerického státu. Jedincům, kteří byli pro tuto zemi nějakým způsobem důležití, jako třeba Don Juancho Nieto Meléndez. Milovník rumů, který hledání těch nejlepších chutí Karibiku věnoval celý svůj život. Někdo dokonce tvrdí, že jeho zápisky stojí i za současnými recepty Diplomatica. Kdo ví? Don Juancho se každopádně stal hlavní tváří této venezuelské palírny - jeho obličej najdeme na každé lahvi, včetně Mantuana, které je mu dokonce přímo věnováno. Jedná se o rum tmavší, sytě jantarové barvy s vyváženým chuťovým komplexem vyznačujícím se sušeným ovocem, dřevem a vanilkou. Rum je směsice lehkých a těžkých rumů, které jsou až 8 let staré (zrály v sudech po bourbonu a sladové whisky).
88,- Czk
- 5 cl PAMPERO ANIVERSARIO (40%)
Země původu: Venezuela (Pampero, Las Cabras distillery 1938) Výrobní proces: tři druhy destilačních zařízení, dubové sudy po whisky a sherry (jantarový) Chuť a aroma: delikátní (karamel, vanilka, skořice, káva, tabák, dřevo, kůže, ovoce,rozinky) Poměrně mladá destilerie Pampero má na svém kontě jedno velké prvenství - začala vyrábět první opravdu vyzrálý venezuelský rum, který si zaslouží označení añejo. Základní surovinou je lokální třtina, která tu zraje v ideálních podmínkách a zpracovává se nejpozději 24 hodin po sklizni. Při trojnásobné destilaci se používá přírodně mineralizovaná voda z amazonské oblasti. Narozdíl od ostatních destilerií používá Pampero tři druhy destilačních zařízení pro neuvěřitelně bohatou chuť. Vznikl v roce 1963 u příležitosti 25. výročí založení destilerie. Tvoří jej směs vysoce kvalitních venezuelských rumů zrajících minimálně 4 roky v sudech po bourbonu a sherry. Na tomto rumu oceníte širokou paletu chuťových vjemů, kde převládá karamel, káva a tabák. V buclaté láhvi, potažené kůží se skrývá jeden z nejlepších rumů světa, držitel řady medailí na World Spirits Competition v San Francisku.
86,- Czk
- 5 cl APPLETON ESTATE RARE 12Yo (43%)
Země původu: Jamajka (Appleton Estate) Výrobní proces: Pot Still, 40 galonové sudy z amerického bílého dubu, vlastní třtinové plantáže a vápencové prameny s kvalitní vodou, anglický typ rumu Chuť a aroma: vyvážená, přitažlivá po máslovém bonbónu a tmavém cukru s hořko-sladkým zakončením s otiskem dřeva, kakaa, ovoce a pomerančů Appleton Estate je nejstarší třtinovou plantáží a palírnou na Jamajce. Unikátní rumy se zde vyrábí již 265 let. Malosériová destilace probíhá v měděných destilačních kotlích, rumy dále zrají v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Rumy Appleton míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender. Appleton Estate 12Yo je směsicí rumů, z nichž nejmladší zrál 12 let v sudu z amerického bílého dubu. Jeho aroma je komplexní s tóny dřeva, ovoce, kakaa, pomerančové kůry a mandlí. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení a díky chuťovému profilu potěší i konzumenty whisky, kteří chtějí vstoupit do světa rumu. Appleton Estate 12Yo je držitelem zlatá medaile z roku 2008 na International Spirits Challenge.
118,- Czk
- 5 cl DOS MADERAS 5 + 5 PX (triple aged), (40%)
Země původu: Barbados & Guayana (Williams & Humbert SA, West Indies Rum Distillery) Výrobní proces: Pott Still, sudy po americkém burbonu (po blendování finishing ve Španělsku systémem Solera v sudech po Sherry, které jsou až 60 let staré), (jantarový, dark) Chuť a aroma: vyvážená (vanilka, hrozinky, fíky) Stoprocentní třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams & Humbert opět v dubových sudech (tentokrát 3 roky v sudech po sherry Dos Cortados). Na závěr zraje ještě 2 roky v sudech po sherry Don Guido (ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes). Tento rum má harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků a byl vyznamenán několika zlatými medailemi z prestižních soutěží.
128,- Czk
- 5 cl DON PAPA 7 Yo (40%)
Země původu: Filipíny (Bleeding Heart Rum Company, Don Papa Distillery), ostrov Negros, úpatí hor Mount Kanlaon Výrobní proces: Kolonová destilace, dubové sudy po burbonu (světle jantarový), španělský typ rumu Chuť a aroma: jemná, lahodná (vanilka, karamel, med, kandované ovoce) Don Papa Rum byl inspirován příběhem jednoho z neopěvovaných hrdinů filipínské revoluce a sice Dionisem Magbuelesem, lépe známým právě jako „Don Papa“ (pantáta). Byl to pracovník na cukrové plantáži, léčitel, šaman, vizionář, rebel a vůdce skupiny babaylanes, která hrála klíčovou roli během pozdního 19. století a filipínské revoluce. Ta měla za následek osvobození od španělské vlády a v konečném důsledku vedla k nezávislosti milované země. Rum Don Papa je kvalitní filipínský rum z cukrové třtiny, která rostla na vulkanické půdě v nejúrodnější oblasti Filipín, oblasti Negros Occidental. Zraje 7 let v dubových sudech v předhůří hor Kanlaon. Jantarová barva, aroma lehké a ovocné, které pokračuje jemnou a lahodnou chutí. Rum Don Papa má dlouhý závěr a nabízí bohatou paletu chutí jako je vanilka, med a kandované ovoce. Produkt je dílem blenderky Mii Bico.
128,- Czk
- 5 cl DEMON´S SHARE 6 Yo (40%)
95,- Czk
- 5 cl PLANTATION ISLE OF FIJI (40%)
Země původu: Fiji (Plantation Rum) Výrobní proces: Pot Still, Column Still, dubové sudy po burbonu na Fiji, sudy po Cognacu Ferrand ve Francii, kontinentální typ (golden, reserve) Chuť a aroma: tropická (koření, muškát, vanilka, med, zázvor, kokos, švestka, angrešt, jablka, kouř) Plantation Isle of Fiji se vyrábí pomocí tradičních technik a místní cukrové třtiny. Na ostrově si dá pauzu přibližně 2 až 3 roky v tropickém klimatu, kde zraje v sudech po bourbonu. Po odpočinku se vydá na cestu do Francie, kde dozrává rok v sudech po koňaku. Tenhle rum vás překvapí ovocnými tóny, které doplňují náznaky dubových sudů a trocha kouře.
95,- Czk
- 5 cl PLANTATION STIGGINS FANCY PINEAPPLE (40%)
Země původu: Trinidad a Tobago (Plantation Rum) Výrobní proces: Pot Still, Column Still, dubové sudy po burbonu, sudy po cognacu Ferrand ve Francii, kontinentální typ (golden, reserve) Chuť a aroma: tropická (ananas, tropické ovoce, hřebíček, kouř) Plantation Stiggins Fancy Pineapple je ananasový rum vytvořený infuzí a macerací odrůdy zralých Queen Victoria ananasů do Plantation Original Dark Rum (macerace probíhá po dobu 3 měsíců za přítomnosti okrájené ananasové dužiny a kůry ve které nalezneme nejvíce ananasových silic). Tento macerát se následně ještě jednou destiluje, čímž vznikne vynikající, velmi jemný ne moc sladký, přírodně aromatizovaný rum. Produkt je poctou postavě Charlese Dickense - reverendu Stigginsovi z kroniky Pickwickova klubu.
115,- Czk
- 5 cl CAPITAN BUCANERO ELIXIR DOMINICANO 7Yo (34%)
Země původu: Dominikánská Republika (Bucanero) Výrobní proces: Column Still, sudy z amerického bílého dubu (tmavě zlatý, elixír, likér) Chuť a aroma: tropická (karamel, med, švestky, rozinky) Dominikánský rumový likér staví na kvalitních základech v podobě jemně destilovaných sedmiletých rumů, které odpočívaly v sudech z amerického bílého dubu. Zároveň má ale v záloze přísady, které ho posouvají do nebeských výšin v podobě sušeného ovoce (kalifornské švestky a rozinky), které se přidává v závěrečné fázi. Výsledkem je elegantní lahůdka s hutnější, hedvábně jemnou konzistencí a sametovou chutí s tóny ovoce a karamelu. Pokud patříte k milovníkům sladkých rumů, nebo jen máte chuť na něco dobrého, tenhle kapitán vám spolehlivě osladí život.
55,- Czk
- 5 cl LEGENDARIO ELIXIR DE CUBA 7Yo, (34%)
Země původu: Kuba (Legendario) Výrobní proces: Column Still, sudy z amerického bílého dubu (tmavě zlatý, elixír, likér) Chuť a aroma: tropická (karamel, pomeranč, rozinky, dřevo - dub) Legendárně sladký, jemný a příjemně hřejivý rumový likér se vyrábí z perfektně vyladěné směsi zralých melasových rumů, která si řádně odpočine 7 let v sudech z amerického dubu. Poté se přidá vymačkaná šťáva z nasládlých rozinek, které jsou v destilátu macerovány po dobu jednoho měsíce (dodají chuť pomerančů a karamelu). Vůně nabízí jemnou ovocnou sladkost kombinovanou s typickou příchutí panenské šťávy vysoce kvalitní kubánské cukrové třtiny.
55,- Czk
- 5 cl BACARDI CARTA BLANCA (37,5%)
Země původu: Portoriko (Bacardi, Casa Bacardi) Výrobní proces: Coffey Still, uhelná filtrace, dubové sudy, (průzračný, white, tropický) Chuť a aroma: jemná a vyvážená (vanilka, mandle, meruňky, cukrová třtina) Společnost Bacardi sídlí v San Juanu v Portoriku a Hamiltnu na Bermudách (Bacardi je také označení světlého rumu, který tato společnost vyrábí). Jedná se o jednu z největších rodinných společností na výrobu alkoholu, která prodává více jak 200 milionů lahví ročně. Byla založena Facundem Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a posléze okupace Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktaily Cuba Libre a Daiquiri. Je to originální lehký rum s tóny mandlí, vanilky a meruněk, který zraje jeden až dva roky v pečlivě vybraných dubových sudech. Po zrání se rum mísí a prochází druhou uhelnou filtrací, aby dosáhl maximální čistoty a jemnosti.
50,- Czk
- 5 cl CAPTAIN MORGAN SPICED GOLD (35%)
Země původu: Jamajka (Captain Morgan) Výrobní proces: Column Still, dubové sudy po burbonu, (zlatý, spiced, tropický), anglický typ Chuť a aroma: jemná a vyvážená (vanilka, skořice, koření, bylinky, dřevo) Rumy Captain Morgan nesou jméno původem velšského korzára a majitele plantáží, Sira Henry Morgana. Ten to nakonec dotáhl až na pozici jamajského guvernéra. Nikdy nevyráběl rum, ale právě rum ho nakonec udělal nesmrtelným. Captain Morgan Spiced je příjemně sladký rum, který se vyrábí ze třtinové melasy v destilačních kolonách a rok zraje v dubových sudech. Pak přichází ke slovu pečlivě utajená směs bylinných výtažků a koření. Ty dodají rumu jeho výraznou chuť, kterou si užijete samotnou, ale je přímo jako dělaná pro míchání. Tradiční rumové koktejly posouvá do zcela jiných sfér.
45,- Czk