Vinný lístek

ŠUMIVÁ VÍNA
- 0,75 l PROSECCO, TREVISO D.O.C., DEMI-SEC, 11% vol., VINI SAN MARTINO, MARSANGO, ITÁLIE
Svěží Prosecco, světle žluté barvy, ovocné vůně i chuti. Aperitiv par excellence. Skvěle doplní vybranou italskou kuchyni. Výborný společník pro romantické večery!
275,- Czk
- 0,75 l PROSECCO, FASCINO ORGANIC D.O.C. FRIZZANTE BIO WINE GLERA, 11% vol., Imbottigliato da C.V.B.C., FOSSALTA DI PIAVE, TREVISO, ITÁLIE
Barva světle žlutá se zlatavými odlesky. Bohaté aroma s nádechem akátových květů, banánů a jablek. Chuť svěží, příjemně ovocná s jemnou perličkou v ústech. Fascino znamená v italštině kouzelný, okouzlující. Přesně takové je toto Prosecco, jež se prezentuje v netradiční lahvi s keramickým uzávěrem.
275,- Czk
- 0,75 l PROSECCO, TREVISO D.O.C. SPUMANTE, BRUT, 11% vol., TERRA SERENA 1881, VENETO, TREVISO, ITÁLIE
Nesmírně osvěžující klasické Prosecco, vyrobené z odrůdy révy „Glera“. V proseccu dominuje živá ovocnost zeleného jablka, ale najdeme v něm širokou paletu dalších ovocných tónů. Je vyrobeno metodou „Charmant“, tedy druhotným kvašením v nerezovém tanku. Má velmi příjemnou hutnou perlivost.
290,- Czk
- 0,75 l CAVA FREIXENET CARTA NEVADA, SEMI SECO, 11,5% vol., FREIXENET, CAVA, PENEDÉS, ŠPANĚLSKO
Lehké šumivé španělské víno s výraznou vůní zralého exotického ovoce a pomela, vyrobené tradiční metodou sekundárního kvašení v láhvi. Chuť je bohatá, osvěžující a ovocně zakulacená. Vyšší zbytkový cukr elegantně vyvažuje příjemně zabudovaná kyselinka.
290,- Czk
- 0,75 l CAVA FREIXENET CORDON NEGRO, BRUT, 11,5% vol., FREIXENET, CAVA, PENEDÉS, ŠPANĚLSKO
Suché šumivé víno Cava vyrobené tradiční metodou sekundárního kvašení v lahvi. Jedná se o cuvée typicky používaných odrůd Parellada, Macabeo a Xarel-lo. Ve vůni i chuti můžeme hledat tropické ovoce a citrusy, na patře nás potěší příjemné jemné perlení a tóny pečeného toastu. Tato Cava zraje ve sklepě 18-24 měsíců.
320,- Czk

BÍLÁ VÍNA
- 0,75 l SWEET TOUCH 2019 (Vinařství Tibor Zapletal), MORAVSKÉ ZEMSKÉ, SLADKÉ, 7,5% vol
Vinařská oblast: Morava, Podoblast: Velkopavlovická, obec: Velké Bílovice Toto raritní sladké víno bylo vlastně původně "jen" burčákem. Tibor Zapletal přišel s nápadem jej přefiltrovat, doplnit trochou nezbytného oxidu siřičitého, aby bylo víno stabilní - "Sweet Touch" byl na světě. Vzniklo tak přírodně sladké víno s nízkým obsahem alkoholu a oživující kyselinkou. Vychutnáte si ho se sýrem s modrou plísní, či domácím ovocným koláčem.
260,- Czk
- 0,75 l RYZLINK RÝNSKÝ 2021 (Vinařství ŠABATA), POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, 12% vol
Vinařská oblast: Morava, Podoblast: Mikulovská, obec: Milovice, Trať: Pod strážným vrchem Svěží víno s limetkovo-lipovou vůní, příjemně šťavnatým závěrem v chuti a jemnou kyselinou.
240,- Czk
- 0,75 l TRAMÍN ČERVENÝ 2020 (Znovín), JAKOSTNÍ ODRŮDOVÉ, POLOSLADKÉ, 12% vol
Vinařská oblast: Morava, Podoblast: Znojemská, obec: Znojmo, Trať: Weinperky, Dívčí vrch Ročníkový tramín s vůní po tropickém ovoci, šeříku a růžích. V jeho chuti naleznete vyvážený poměr zbytkového cukru a kyselin s náznaky broskví a jemné kořenitosti. Víno s předpokladem k archivaci, vhodné k drůbeži a ovocným dezertům.
195,- Czk
- 0,75 l „BACCA DEL MERLO“2018, IGT VENETO, SLADKÉ, 12% vol CA´DEL SETTE, GAMBELLARA, VENETO, ITÁLIE
Cuvée dvou odrůd: Gargánega & Pinot bianco. Víno slámově žluté barvy s vůní čerstvých květin a dotykem minerálních látek. V chuti se objevuje luční med a bílé ovoce.
195,- Czk
- 0,75 l "RIESLING 3 STEINE" 2020, SUCHÉ, 12% vol., WEINGUT MATHERN, NIEDERHAUSEN, NAHE, PFALZ-RHEINGAU, NĚMECKO
Tam, kde je údolí „Nahe“ nejužší a krajina úchvatně krásná, právě tam se nachází světoznámé vinice Mathern. Na více než 11 hektarech se vášnivě produkují minerální, filigránská vína s jedinečným charakterem (potvrzují to i četná ocenění ve známých vinařských průvodcích). Čiré, chladné, elegantně šťavnaté víno s vůní ořechů, bonbónů, ovoce, květin, umírněnou sladkostí, kvasnicovými tóny a lehkými taniny. Na patře se projevují zemitě-minerální tóny a kyselinka typická pro riesling.
350,- Czk

ČERVENÁ VÍNA
- 0,75 l „STRANERO“2016, IGP, SUCHÉ, 12% vol., CA´DEL SETTE, VENETO, ITÁLIE
Cuvée dvou odrůd: Cabernet Sauvignon & Merlot. Víno intenzivně rubínové barvy a intenzivní vůně připomínající višně a lesní plody. Dobře strukturované víno s plnou chutí vhodné k předkrmům, masu a houbovým omáčkám.
195,- Czk
- 0,75 l BARBERA PASSITO 2019, DOC, POLOSUCHÉ, 14,5% vol., SANSILVESTRO, PIEMONTE, ITÁLIE
100% polosuchá Barbera z Piemontských vrchů. Víno se produkuje ze sušených hroznů (jedna polovina hroznů je ručně sesbíraná a 40 dní sušená v koších, druhé polovině hroznů se přímo na vinohradu zlomí stopka, a nechají se uschnout přímo zde). Extrémně plné a bohaté víno na nose i patře. Dominuje zde přezrálé ovoce, třešňové želé a marmeláda, sametové taniny a velmi dlouhá perzistence.
420,- Czk
- 0,75 l PRIMITIVO SALENTO 2020, IGP, POLOSUCHÉ, 13,5% vol., CANTOLIO, PUGLIA, SALENTO, ITÁLIE
Suché červené víno s podmanivým charakterem plným bylinkových a zemitých tónů ve vůni. Na patře plná chuť s hedvábnou texturou a ovocným profilem. Výborně se hodí k těstovinám s rajčatovou omáčkou, zvěřině nebo hovězímu masu.
280,- Czk
- 0,75 l MALBEC FINCA LAS NUBES 2020, SUCHÉ, 13,5% vol., BODEGA TUKMA, CAFAYATE VALLEY, SALTA, ARGENTINA
Intenzivní červená barva s fialovými odlesky, aroma červeného ovoce, tóny pepře, švestky a koření, strukturované v ústech, dobrý objem, masité třísloviny, velmi vláčné a zralé s dlouhým a harmonickým závěrem. Hrozny pocházejí z vinohradů, umístěných v nadmořské výšce 1850 m.n.m. Vůně i chuť je typická pro vyzrálý jihoamerický "malbec".
340,- Czk

KOLEKCE PRIVÁTNÍCH VÍN OD SOUKROMÝCH VINAŘŮ Z MORAVY
- 0,75 l VINAŘSTVÍ LUSTIG + VINAŘSTVÍ JORDÁN A CHLÁDEK (DOBŠICE U ZNOJMA)
ZWEIGELTREBE 2019, PS, SAUVIGNON 2017, PS, RYZLINK VLAŠSKÝ 2019, PS, RULANDSKÉ BÍLÉ 2020, PS, MUŠKÁT OTONEL 2020, PS, SYLVÁNSKÉ ZELENÉ 2020, PS, CHARDONNAY 2021, PS, HIBERNAL 2021, PS, RYZLINK RÝNSKÝ 2021, PS, CUVEE 2021, PS, ROSÉ 2021, PS,
240 - 290,- Czk